ניהול כספים במיקור חוץ

הטבות להייטק

אז אם בנושא של הטבות לעסקים ישנו אינטרס למדינה בהשקעה ומתן הטבות ואפילו מענקים, הרי שכאשר מדובר בתחום ההייטק – הדבר בולט עוד יותר. העולם שלנו צועד בצעדים גדולים לכיוון ההתנהלות הדיגיטלית כמעט בכל תחום כאשר נושא ההייטק הינו הנושא הכי פופולארי והכי מבוקש בכל התחומים. על כן רואה המדינה לנכון להעניק מגוון הטבות שונות לעסקי הייטק שונים אשר יקבלו למסגרותיהם עובדים נוספים.

 

בין ההטבות השונות ניתן למנות את ההטבות הבאות:

 

  • תשלום מס מופחת – מטרת החוק הוא הגברת ההשקעה בתעשייה הישראלית. זאת תוך שימת דגש על עידוד העסקים אשר בפריפריה. חוק זה מאפשר לשורה ארוכה של עסקים כאשר ביניהם עסקי הייטק – את האפשרות ליהנות מהקלות מס משמעותיות וזאת בנוסף להטבות שונות.

  •  החזר הוצאות שכר מסלולי הסיוע נועדו לצורך קליטת עובדים למעגל העבודה כאשר הדגש הוא על עובדים ממגזרים שם שיעור ההשתתפות בתעסוקה הינו נמוך. זה כולל עובדים בני מיעוטים, חד הוריים, אנשים בעלי מוגבלויות וכדומה כאשר המסלולים הללו מקנים לעסקי ההייטק את האפשרות לקבל החזר הוצאות שכר. ההחזר נע בין 10% ועד לכמעט – 40% מעלות השכר של העובד וזאת למשך שלושים חודשים של תמיכה.
     

  • מענקים והטבות לחברות ירושלמיותירושלים היא אחת הערים הבודדות בארץ אשר נהנית ממעמד של אזור פיתוח א'. במסגרת ההטבה נהנים שורה של עסקי הייטק הפועלים בה ממסלול מס ייחודי ומעוד הטבות כלכליות שונות.

ישנן עוד הטבות רבות ושונות אשר כטבעם של תמריצים ממשלתיים – להשתנות ולהתעדכן מעת לעת בהתאם למדיניות הממשלה. היות ומדובר בסכומי כסף גבוהים אשר עשוי להישאר בסופו של דבר בכיסים של היזמים, חשוב מאוד להיוועץ באנשי מקצוע וללמוד להכיר את האפשרויות השונות. אלו יסייעו לכל עסק למקסם את הפוטנציאל העסקי וכך למעשה החברה תוכל לגדול ולצמוח עוד ועוד.

שינוי גודל גופנים
מצב ניגודיות
הרשמו כעת לקבלת עדכונים לבעלי עסקים

הרשמו כעת לקבלת עדכונים לבעלי עסקים

הירשמו לקבלה מוקדמת של עדכונים מקצועיים חינם
אנחנו שומרים על פרטיותכם ותמיד תוכלו לשנות או להסיר את הרישום

הרשמתך נקלטה בהצלחה!