ניהול כספים

ניהול כספים

מהו ניהול כספים?

ניהול כספים הוא למעשה מוניטור פיננסי משוכלל. רדאר הצופה קדימה ונותן לך מנהל העסק, חיווי רב מימדי על המצב הפיננסי שלך.

למעשה, זה מאוד דומה לבדיקות רפואיות. ישנן מספר בדיקות פשוטות ונפוצות שיכולות לאתר תקלות בתפקוד הפיזי והמנטלי של הגוף ומאפשרות טיפול שמטרתו להחזיר אותו לתפקוד תקין ומלא.

בניהול כספים אנחנו רוצים לוודא למשל את "רמת החמצן בעסק". כלומר, שלעסק יש תזרים מזומנים תקין שמאפשר לו לתפקד באופן מלא וללא מגבלות.

בעל עסק הסובל מקשיים תזרימים מוצא את עצמו עסוק ב"כיבוי שריפות", מנסה לגייס כספים, לגבות מלקוחות ולעכב תשלומים לספקים ואחרים.
מעבר לאיכות הניהול הירודה ועגמת הנפש מדובר כאן על נזק משמעותי לתפקוד העסק.

קשיים בתזרים המזומנים כשלעצמם, אינם מעידים בהכרח על הפסדים כספיים, לעיתים הם נובעים מגורמים אחרים כמו גידול לא מבוקר במלאים או על קשיים בגביית חובות של לקוחות. חשוב אם כן, להבחין מהו המקור לקושי בתזרים המזומנים.

באמצעות "ספירת דם" פשוטה, אפשר לקבל חיווי מיידי של מצב ההון,  יתרות הנכסים וההתחייבויות. מניתוח התפתחות מצב ההון נוכל ללמוד על מקור הבעיה שלנו. אם מדובר בעסק מפסיד, נוכל לבחון את מדדי הרווחיות השונים.

"בדיקת לחץ דם" ובדיקות "לחוסר בוויטמינים שונים" יוכלו לגלות לנו האם המקור להפסדים נובע מבעיה בשיווק ומכירה היוצרים את נפח הפעילות העסקית, האם מדובר בבעיות בתפעול וביעילות העסקית, או שמא מדובר בבעיה עמוקה יותר השייכת לתכנון האסטרטגי ולהתאמת הפעילות למצב השווקים המשתנה.

אנחנו לא רוצים עסק אנורקטי, העסק שלנו צריך להיות פורה ומשגשג, כאשר דברים לא קורים כפי שציפינו אנחנו רוצים לדעת מה הסיבות לכך, אנחנו משווים את התכנון לביצוע ומתחילים לבצע שינויים תוך כדי שאנחנו בוחנים את ההישגים שלהם. כך עד להבראה של העסק והפיכתו למשגשג.

ניהול כספים נכון הוא כלי חיוני וקריטי להשבחת עסקים. גם כאן כמו במקבילה הרפואית, חשוב להשיג זיהוי מקודם ככל האפשר. על ידי שימוש באמצעים טכנולוגיים ניתן היום לקבל ניטור שוטף ומדוייק של המדדים הפיננסיים השונים, ואז במידה ומתברר כי ישנה הרעה במדד פיננסי כלשהו, הרי שיש לנו מספיק זמן כדי לטפל בבעיה באופן יעיל, תוך הקטנה משמעותית של רמת הנזקים ופגיעה מינימלית בפעילות העסקית.

ניהול כספים בכימה

אנחנו בכימה משתמשים בטכנולוגיה המתקדמת של מערכת SAIPLE

אנחנו מציעים שירות של ניהול פיננסי בשני מסלולים, בהתאם לאופי העסק:

א. ליווי עסקי

ב. ניהול כספים במיקור חוץ

מערכת SAIPLE מאפשרת לנו לחלק את הליווי העסקי או את ניהול הכספים במיקור חוץ בין מספר בעלי מקצוע, תוך ניצול גמיש ומרבי של שעות העבודה של הצוות. טכנולוגיה זו מאפשרת למנהל להתרכז בעיקר תוך כדי שליטה מיטבית בתהליך, ולנו שליטה בפרטים הקטנים, מבלי לאבד את הראייה האינטגרטיבית, שהינה קריטית להצלחה. השילוב שבין הצוות לטכנולוגיה מאפשר לנו לתת שירות איכותי, יעיל, מקצועי ומתקדם.

שינוי גודל גופנים
מצב ניגודיות
הרשמו כעת לקבלת עדכונים לבעלי עסקים

הרשמו כעת לקבלת עדכונים לבעלי עסקים

הירשמו לקבלה מוקדמת של עדכונים מקצועיים חינם
אנחנו שומרים על פרטיותכם ותמיד תוכלו לשנות או להסיר את הרישום

הרשמתך נקלטה בהצלחה!